Przyczyny braku energii

Każdy człowiek od czasu do czasu czuje się zmęczony. Kiedy jednak brak energii zdarza się często i utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, to warto zastanowić się nad przyczynami tego stanu.

Zbyt mała ilość snu

Osoby, które mało śpią, mogą odczuwać zmęczenie już w kilka godzin po wstaniu z łóżka. Zdrowy sen jest bardzo ważny dla całego organizmu. Choć każdy potrzebuje różnej ilości snu, to za minimum określa się 8 godzin nieprzerwanego snu. Nocny odpoczynek krótszy niż 6 godzin może być przyczyną braku energii, przewlekłego zmęczenia, a także może powodować kłopoty z zasypianiem i bezsenność. Jeżeli masz problemy ze snem, to warto udać się do lekarza, żeby zdiagnozować ich przyczynę, ponieważ może to być objawem anemii, depresji czy życia w nadmiernym stresie.

Zbyt mała ilość ćwiczeń

Regularna aktywność fizyczna podobnie jak odpowiednia dawka snu są potrzebne organizmowi do codziennego funkcjonowania. U osób, które co najmniej trzy razy w tygodniu poświęciły dwadzieścia minut na uprawianie sportów, zaobserwowano zwiększenie poziomu energii. Siedzący tryb życia, jaki prowadzimy powoduje, że szybciej odczuwamy znużenie i nie mamy wigoru na co dzień. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża dawka ćwiczeń lub zbyt wysoka intensywność również może powodować zmęczenie i brak energii, ponieważ organizm potrzebuje także czasu na regenerację.

Zbyt mała ilość wypijanej wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest gwarantem dobrego samopoczucia. Jeżeli pijemy zbyt mało płynów, to szybko możemy zaobserwować u siebie zmęczenie, brak energii, a także pojawić się mogą bóle głowy. Każdy człowiek powinien przeciętnie wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów, najlepiej wody mineralnej bądź niesłodzonych herbat ziołowych i owocowych. Najlepiej, jeżeli szklankę czy butelkę wody mamy w zasięgu ręki, gdyż wtedy nie zapominamy o jej piciu.

Niedobór witamin

Brak energii spowodowany może być także niedoborem witamin i minerałów. W takim wypadku warto zadbać o ich uzupełnienie poprzez stosowanie racjonalnej diety i suplementację. VigorUp! zawiera niezbędny zestaw witamin, wzbogacony naturalnym kompleksem energetycznym, pochodzącym z ziaren guarany i kakaowca, a także liści Yerba Mate.

Zmęczenie i brak energii mogą dawać nam się we znaki, dlatego warto zadbać o to, by energii na co dzień nam nie brakowało.