Dlaczego ważna jest codzienna suplementacja witamin?

Witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Mogłoby się wydawać, że w dobie dostępności różnorodnych produktów spożywczych nie będziemy narzekać na brak witamin. Tymczasem okazuje się, że często nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ich dawki w pożywieniu, więc warto sięgnąć po suplement diety.

Przyczyny braku witamin w codziennej diecie

W dzisiejszej żywności jest mniej witamin i składników odżywczych niż kilkanaście lat temu, co potwierdzają badania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym powodem tego faktu jest przede wszystkim wysoki stopień przetworzenia żywności. Produkty o długim terminie przydatności do spożycia czy w wersji instant są zubożone o cenne witaminy. Również długie magazynowanie w nieprawidłowych warunkach czy niewłaściwe przygotowanie żywności prowadzi do utraty witamin i minerałów. Spożywając żywność ubogą w składniki odżywcze nie dostarczamy naszemu ciału tego, co jest mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Niedobór witamin i minerałów powodować może poczucie ciągłego zmęczenia, trudności z koncentracją, a także spadek odporności.

Uzupełnij niedobory dla lepszego samopoczucia i zdrowia

Gdy codzienna dieta nie dostarcza nam odpowiedniej ilości witamin, wówczas należy pomyśleć o ich uzupełnieniu przy pomocy suplementów diety. W aptekach jest duży wybór multiwitaminowych suplementów diety, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze. Osoby, które narzekają na spadek formy mogą wybrać na przykład Vigor Up, zawierający witaminy i minerały, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz nich w składzie znalazł się również kompleks energetyczny UP, który wspiera naturalną witalność człowieka. Suplementacja pozwoli na zaspokojenie potrzeb organizmu, dzięki czemu cieszyć się będziemy dobrym samopoczuciem.

Codzienna suplementacja jest ważna zwłaszcza u osób, które jedzą w pośpiechu i często korzystają z półproduktów czy produktów w wersji instant. Zapotrzebowanie organizmu na witaminy i mikroelementy musi zostać zaspokojone, ponieważ w innym wypadku mogą wystąpić choroby i dolegliwości, związane z brakiem witamin, a nawet awitaminoza, czyli brak lub znaczący niedobór konkretnej witaminy.